poniedziałek, 19 grudnia 2011

Budujemy profesjonalnego precelka ! cz. I

,
Bezpośrednio przed napisaniem tego wpisu, dużo zastanawiałem się nad definicją popularnych ostatnio precelków czyli stron Presell Page. Precle nie są bowiem przykładem, ani katalogu stron, ani bloga ogólnotematycznego. Doszedłem więc do wniosku ,że to cudo jest takim swoistym mixem dobrego katalogu stron ze słabym przykładem bloga.

Główną ideą Pressel Page jest możliwość zostawienia swojego linka pozycjonującego ( w większości przypadku dofollow ), w sekcję post naszego bloga, która otoczona jest dużą ilością, wysokiej jakości tekstów ( obserwacje dowodzą, że Google lepiej traktuje linki w treści ).

Powstało już dużo artykułów na temat precli jako doskonałego materiału do pozycjonowania naszej strony internetowej, więc osobiście nie zamierzam pisać tysięczny raz o tym samym, ale postaram się o to żebyście spojrzeli na precle troszeczkę pod innym kontem - zarobkowym ( bo myślę , że naprawdę da sie na nich zarobić ). Na początku chciałbym zaznaczyć też, że nie będę opisywał tutaj przykładu stawiania precli zamkniętych, które mają robić za wysokiej jakości zaplecze, ponieważ taki artykuł pojawi się na łamach bloga za jakiś czas. Naszym celem będą typowe precle pod site, gdzie z reguły znajdziemy gigabajty spamu.





Co ważne i co muszę na początku zaznaczyć - takie fabryki spamu nie są widziane mile przez Google i nasza domena może zostać całkiem szybko i bezkarnie zbanowana !

Do stawiania takich śmieci zawsze preferowałem domeny regionalne, koszt jest niski, bo waha się w okolicach ok. 2 zł a śpimy w nocy spokojnie i nie martwimy, się że cały nasz wartościowy serwis z dnia na dzień zostanie wyrzucony z indexu wyszukiwarki.

Na czym mogą zarabiać takie jak to ująłem "śmieci". Wg. mnie na 2 rzeczach ( może jeżeli ktoś będzie miał pomysł, fajnie spienięży to na większą ilość sposobów ;-) ):

  • Cpmprofit - serwis, który płaci za odsłony reklamowanego banera ( czyli model rozliczeń CPM )
  • Sprzedaż pkt w Systemach Wymiany Linków ( o których zapewne potem będzie więcej )
Oprócz tego precle w przyszłości będą nam potrzebne do szybkiego podlinkowania naszych stron, ew. linków do nich.

OK ! Zaczynajmy!

1. Pobieramy najnowszą wersję polskiego Wordpressa
2. Wypakowujemy pliki i wgrywamy na nasz serwer ( na początek warto zakupić nie za drogi i w firmie, która nie pluje się o obciążenie -bo ono tutaj będzie duże )
3. Całość Instalujemy
4. Następnie przechodzimy do zakładki Motywy i wyszukujemy prosty i przejrzysty
5. Przechodzimy do Motywy - Edytor a następnie do footer.php i dla linków wordpressa oraz autora szablonu dodajemy atrybut rel="nofollow" ( jest to niekonieczne, ale zawsze to 2 linki mniej )
6. Przechodzimy do zakładek:
- Odnośniki
- Strony
- Komentarze
- Wpisy

I usuwamy wszystkie zainstalowane standardowo dane
7. Przechodzimy do Ustawienia - Ogólne  i zaznaczamy "Każdy może się zarejestrować" oraz w "Domyślna rola nowych użytkowników" wybieramy - Autor.
8. Kolejny krok to ustawienie odnośników, w tym przypadku przechodzimy do Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki i zaznaczamy, którąś z opcji sample-post. Mi bardzo dobrze pasuje ustawienie własne - /%postname%-%post_id% , z którego też myślę że warto skorzystać.
9. Przechodzimy w Ustawienia - Pisanie i w sekcje : "Usługi aktualizacji" warto jest wkleić troszeczkę więcej serwisów do pingowania:
http://rpc.pingomatic.com/
http://blogsearch.google.pl/ping/RPC2
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/ping
http://api.my.yahoo.com/rss/ping
http://blogsearch.google.com/ping/RPC2
http://ping.amagle.com/
http://ping.bitacoras.com
http://ping.blo.gs/
http://ping.feedburner.com
http://ping.rootblog.com/rpc.php
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://rcs.datashed.net/RPC2/
http://rpc.blogbuzzmachine.com/RPC2
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.icerocket.com:10080/
http://rpc.newsgator.com/
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://topicexchange.com/RPC2
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogoole.com/ping/
http://www.blogoon.net/ping/
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://www.lasermemory.com/lsrpc/
http://www.newsisfree.com/RPCCloud
http://www.popdex.com/addsite.php
http://www.snipsnap.org/RPC2
http://www.wasalive.com/ping/
http://www.weblogues.com/RPC/
I na tą część wpisu to by było tyle. Oczywiście nie możemy dodać naszego bloga już do publikacji ponieważ został on by zbombardowany całą masą naprawdę "brudnego" spamu ( jeżeli można to tak ująć ).

Druga część będzie zawierała więcej konkretów i jej tematyka to głównie dobór odpowiednich wtyczek i głębsza analiza tych najfajniejszych z nich ;-)

Serdecznie pozdrawiam

1 komentarze:

  • 21 grudnia 2011 00:11

    Czekamy zatem na drugą część. :)

    delete

Prześlij komentarz

 

Zarabianie w internecie, na blogu - porady, tricki Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger